Aktuality

Profesor Jiří Gallo z Ortopedické kliniky a jeho tým získali cenu ministra zdravotnictví za výzkum a vývoj
20. 12. 2019

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch udělil ceny za mimořádné výsledky ve zdravotnickém výzkumu. Oceněn byl i projekt Antibakteriální úprava povrchu ortopedických implantátů na bázi nanotrubic a nanostříbra, za nímž stojí tým složený z odborníků několika vysokoškolských pracovišť vedený Jiřím Gallem z Ortopedické kliniky LF Univerzity Palackého a Fakultní nemocnice Olomouc.

Přečíst
Ortopedická klinika FN Olomouc navázala na Oddělení rehabilitace. Personál skupinově daroval krev
8. 11. 2019

Příklady táhnou, tvrdí latinské přísloví. Dalším z důkazů pravdivosti tohoto rčení může být včerejší skupinový odběr krve, k němuž na Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Olomouc přišli zdravotníci z Ortopedické kliniky. K hromadnému darování krve je totiž inspirovala stejná aktivita kolegyň a kolegů z jiných pracovišť největšího zdravotnického zařízení na střední Moravě.

Přečíst
Přímá digitalizace, rychlost, kvalita, to jsou hlavní výhody nového rentgenu na ortopedii Fakultní nemocnice Olomouc
27. 3. 2018

Nový rentgenový přístroj využívají od konce února na Ortopedické klinice Fakultní nemocnice Olomouc. Hlavní výhodou moderního systému je přímá digitalizace snímků, z níž vyplývá jejich kvalita a také rychlost, s jakou mají lékaři výsledky vyšetření k dispozici. Největší zdravotnické zařízení v Olomouckém kraji za pořízení rentgenu zaplatilo bezmála 6,5 milionu korun.