Ortopedická klinika připravuje pacienty na operaci koleního a kyčelního kloubu

Ortopedická klinika připravuje pacienty na operaci koleního a kyčelního kloubu

První ze čtyř edukačních setkání s pacienty, které čeká totální endoprotéza koleního nebo kyčelního kloubu, se dnes uskutečnilo na Ortopedické klinice FN Olomouc. Zájem o informace od odborníků je velký, setkání se dnes zúčastnilo zhruba dvacet pacientů, další si pak rezervují účast v následujících termínech.

„Často se stává, že pacient neví, co je potřeba si před operací zajistit, co ho po operaci čeká, které kompenzační pomůcky jsou pro něj nejvhodnější, jak bude probíhat rehabilitace a které lázeňské či rehabilitační zařízení si může vybrat. Rovněž si klade otázku, jak operační výkon ovlivní jeho život po propuštění z nemocnice,“ vysvětlila cíl edukačních setkání vrchní sestra ortopedické kliniky Petra Poulíková.

Následující termíny edukačních setkání (vždy v 15:00 hodin)

• 19. 6. 2018
  • 11. 9. 2018
  • 13. 11. 2018