Chřipková epidemie na ústupu, ortopedická klinika zrušila zákaz návštěv
19.03.2018

Chřipková epidemie na ústupu, ortopedická klinika zrušila zákaz návštěv

Vzhledem k příznivému vývoji nemocnosti akutními respiračními infekcemi včetně chřipky se rozhodla vedení několika pracovišť Fakultní nemocnice Olomouc zrušit zákaz návštěv. Příbuzní a blízcí tak od úterý 20. března znovu mohou za pacienty ortopedické kliniky, onkologické kliniky, kliniky plicních nemocí a tuberkulózy i dětské kliniky. Zákaz však stále platí na hemato-onkologické klinice.

Podle Mgr. Evy Gottvaldové, hlavní hygieničky ČR, nejnovější údaje zpracované Státním zdravotním ústavem ukazují, že chřipková epidemie na území ČR ještě trvá, ale počet pacientů s chřipkou klesá a epidemie tak pozvolna ustupuje. „Cirkulují oba typy virů, tj. jak chřipky typu A, tak i chřipky typu B, a to s převažujícím podílem chřipky typu B,“ uvedla Gottvaldová. V minulém týdnu celková nemocnost akutními respiračními infekcemi včetně chřipky oproti předcházejícímu týdnu v České republice poklesla o 12 % a dosáhla hodnoty 1 693 nemocných na 100 tisíc obyvatel.