Nezařazené
Ortopedická klinika má k dispozici nový zákrokový sál
13.06.2019

Ortopedická klinika má k dispozici nový zákrokový sál

Ortopedická klinika Fakultní nemocnice Olomouc může využívat nový zákrokový sál, který vznikl adaptací prostor v prvním nadzemním podlaží. Zhotovitelská firma OHL ŽS, a.s. rekonstrukci prováděla od poloviny února letošního roku. Na střeše kliniky pro zákrokový sál dále vznikla zcela nová strojovna vzduchotechniky. „Rekonstrukce za bezmála devět milionů korun bez daně z přidané hodnoty měla trvat 120 dní, podařilo se ji však dokončit ještě před termínem,“ pochvaluje si vedoucí Odboru investic FN Olomouc Ing. František Valíček.

„Díky nově vybudovanému zákrokovému sálu rozšíříme své operační kapacity a odlehčíme stávajícím operačním sálům naší kliniky. Od letošního září se bude nový sál využívat pro menší operační výkony a převazy v celkové anestezii. Jde o zcela moderní operační sál, který plně odpovídá potřebám našeho pracoviště i legislativním normám,“ oceňuje dokončenou investiční akci přednosta Ortopedické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc prof. MUDr. Jiří Gallo, Ph.D.